Loading...

Adres: Cevizlik Mh. Kartopu Sok. Osmanbey Center No: 3 D: 1 - Bakırköy-İstanbul

BİLİŞİM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Awesome Image

Server Sistemleri Kurulumu ve Bakımı

Uzman ekibimiz ile Server Kurulumu ve bakım işlemlerini yapmaktayız. Her marka ve model server cihazları IBM, HP, Dell, Fujitsu, Siemens, Lenovo ile Microsoft Server yazılımlarına hakim olarak iş yeriniz için en uygun sistemi kurmaktayız. Yıllık bakım anlaşmaları ile belli aralıklarda yazılım ve donanım bakımları ve günlük, haftalık, aylık zaman periyotlarıyla yedekleme işlemleri tarafımızca yapılmaktadır.

Microsoft Yazılımları Kurulumu ve Lisanslama

Microsoft İşletim Sistemleri ve Microsoft uygulamaları artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bir PC' nin işletim sisteminden, bir posta sunucuya, ofis yazılımından veri tabanı sunucusuna kadar çok farklı alanlarda sistemlerimiz için Microsoft yazılımlarını kullanmaktayız. Microsoft çözümleri kapsamında doğru ürünlerin ve lisans modellerinin seçilmesinden satın alınmasına; kurulum ve lisanslama hizmetlerinden, bakım ve yenileme süreçlerine dek her aşamada yanınızdayız.

Awesome Image
Awesome Image

Network Cihazları Kurulumu ve Bakımı

Network sistemlerinin temel amacı aynı firma altındaki tüm kullanıcılar arasında bilgi paylaşımını sağlamaktır. Bu bilgi paylaşımının güvenli ve bilinmesi gereken prensibine uygun(Herkesin yetkisi kadar bilgiye ulaşması) şekilde uygulanması firmaların verilerinin güvenliği açısından son derece önemlidir. Light Bilgisayar olarak amacımız, firmaların network alt yapısını oluşturulması için gereken tüm donanım ve yazılım gereksinimlerini gidererek, firmalara profesyonel ve güvenli bir destek vermektir. Ayrıca şubelere sahip firmalar için Merkeze güvenli bağlantı kapsamında VPN çözümlerimizle riski en aza indirmek ve verimliliği arttırmak amaçlanmaktadır.

Firewall Kurulumu ve Bakımı

Güvenlik duvarı olarak bilinen FireWall cihazlarınızı ve iç ağınızı diğer ağlardan gelebilecek olası hacker, virüs saldırılarına ve diğer sorunlara karşı koruyan, tanımlanan kurallara göre iç ve dış ağ trafiğinin kontrolünü sağlayan ve aynı zamanda web uygulamalarında kısıtlama yapılabilen ağ geçidi olarak tanımlanır. Kurulumunun yapılmasının ardından cihazınızı belirlenen kriterlere göre koruyarak sisteminizi güvenli hale getirir ve bu sayede işlemlerinizi rahat ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. İnternet üzerinden gelebilecek hacker ve virüs saldırıları ile karşılaşmak istemeyen ve buna karşı önlem almak isteyenlerin tercih etmiş olduğu sistemler olarak her geçen gün kullanımı artarak yaygınlaşmaktadır. Uzman ekibimiz ile firewall kurulacak lokasyonda, tüm gerekli ağ altyapısını analiz ederek uygun cihaz seçimi ve kurulum süreçlerini planlamaktayız. Firewall’lar ile sistemlerinizi ve cihazlarınızı güvenli hale getirip sizlerin rahat çalışmasını sağlamayı amaçlamaktayız.

Awesome Image
Awesome Image

AntiVirüs Kurulumu ve Lisanslama

Antivirüsler, sistemlerinize ve iç ağınıza sadece dış ağlardan yani internet ortamından bulaşmazlar. İç ağınızdaki bir kullanıcı tarafından, taşınabilir diskler ile veya mailler üzerinden de bulaşarak sistemlerinizi pasif ve çalışamaz hale getirebilmektedirler. Antivirüsler ofisinizdeki bilgisayarların sağlıklı çalışması; veri güvenliği, iş sürekliliği ve verimlilik için en kilit noktalardan biridir. Zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarlar; bilgisayardaki değerli bilgilerin üçüncü şahısların eline geçmesine veya kullanılamaz hale gelmesine, ofis ağını meşgul ederek erişim sorunlarının yaşanmasına ve bilgisayarlarınızın veya ağınızın başkaları tarafından yasa dışı amaçlar için kullanılmasına sebep olabilmektedirler. Sistemlerinizi bu tür tehditlere karşı sürekli korumak ve güvenli halde çalışmanızı salmak amacıyla Antivirüs çözümlerimiz ile her an yanınzdayız. Antivirüs program satışı ve kurulum hizmetlerimiz ile sizleri güvenli bir sistem ve sağlıklı çalışabilirlik açısından desteklemekteyiz.

Bilgisayar Sorun Tespiti, Sistem Analizi ve Yükseltme İşlemleri

Bilgisayar Sistemlerinizin Analizini yaparak, bilişim teknolojileri hedeflerini belirleyip, mevcut bir sistemde var olan sorunları tespit ederek veya gerekli sistem güncellemeleri ve yükseltmeleri için çözümler üretip, bu çözümleri hayata geçirebilmeniz için sizleri her türlü satış ve kurulum yönünden destekleyerek, sistemlerinizin ve dolayısıyla şirket personellerinin daha aktif ve verimli çalışmasını amaçlamaktayız.
Başlıca hedeflerimiz;
- Sistem gereksinimlerini ve iş hedeflerini tanımlamak için yönetici ve son kullanıcılarla yakın işbirliği yapmak.
- Bilgisayar sistemlerinin etkinliğini analiz etme ve BT verimliliğini artırmak için stratejiler geliştirmek.
- Yeni bilgisayar uygulamalarının tasarımında, geliştirilmesinde ve mevcut uygulamaların geliştirilmesinde yardımcı olmak.
- Satın alma kararlarını desteklemek için olası bilgisayar sistemi yükseltmeleri için maliyet fayda analizlerini gerçekleştirmek ve uygulama aşamasında destek vermek.
- Son kullanıcılara yeni ve değiştirilmiş bilgisayar sistemleri için yönlendirme ve bilgi alma imkanları sağlamak.
- Yeni sistemlerin alımı, güncellenmesi ve yükseltilmesi sonrası sorun gidermede son kullanıcı desteği vermek.

Awesome Image

BİLİŞİM DANIŞMANLIĞI VE HİZMETLERİ İÇİN BİZE ULAŞIN